25 перемог України. Армія імперії Олександра Македонського зазнала єдиної поразки – на території України

02.02.10

У 334 р. до н.е. Олександр Македонський почав свій знаменитий похід на Схід. Амбітний македонський лідер мріяв стати володарем усіх найбільш цивілізованих країн світу. Цей час – пік могутності Македонської держави. У 333 р. до н. е. Олександр розбив кілька армій перського царя, захопивши його родину в полон.

 

Скіфський шолом, 4 ст. до н.е.

До 331 р. до н.е. Олександр Македонський взяв штурмом неприступне острівне місто Тир у Фінікії, міста Дамаск у Сирії та Газу в Палестині, та підкорив усю Малу Азію, Сирію і Єгипет. Македонські війська форсували ріки Тигр і Євфрат, щоб вторгнутися у серце Перської держави – Мідію. У цей час намісник Олександра Македонського у Фракії Зопіріон отримує наказ виступити в похід на допомогу Олександрові Македонському іншим шляхом – північним узбережжям Чорного моря.  По ходу македонці планували підкорити скіфів та місто Ольвію (нині поблизу с. Парутине в Миколаївській обл.), яка, на відміну від решти грецьких міст,  до того часу так і не визнала влади Олександра, а навпаки, зберегла союз зі скіфами.  У похід під керівництвом Зопіріона проти скіфів виступило численне військо – 30 тисяч вояків. Варто відзначити, що сам Олександр Македонський здійснив свої грандіозні завоювання в Азії та взяв найбільші міста континенту силами усього лише  32 тисяч бійців.

Скіфський меч, 4 ст. до н.е.

Армія Зопіріона швидко дійшла до Ольвії і взяла місто в облогу. У порівнянні з містами, які македонське військо взяло в Азії, Ольвія була далеко не найбільшим. Щоб відбити напад македонців, влада Ольвії пішла на екстраординарні заходи – відпустила на волю всіх рабів та скасувала мешканцям міста усі борги. Безрезультатну облогу довелося зняти того ж року, через дії скіфів в тилу. Під час відступу поблизу Дністровського лиману македонське військо було вщент розбите скіфами. Загинув і сам Зопіріон. На території України армія Македонської імперії вперше зазнало нищівної поразки. Сталося це на піку її могутності.

Автор: Олександр Палій

повернутись

Щоб мати змогу залишати коментарі, необхідно зареєструватись.

logo 1

© 2008 SlavaUkraini.org | Design by 2D Studio